Předmět KČJ/EL20B Tisk
Napsal uživatel Kamil Kopecký   
Středa, 15 Říjen 2014 07:22

Informace k exkurzi Židovské muzeum a židovská tradice v českých dějinách a kultuře pro přihlášené studenty (23. 10. 2014)

Garant předmětu:
dr. Jana Sladová, kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , mobil: 723 698 445

 

Sraz účastníků:
ve čtvrtek 23. 10. 2014 v 9.45 hod. v přízemí budovy Hlavního nádraží v Praze u knihkupectví NeoPalladium. Společný odchod nejpozději v 10 hodin. Ukončení exkurze nejpozději v 17 hodin v okolí Staroměstského náměstí.

Program exkurze:
společná pěší cesta od nádraží směrem k Obecnímu domu - krátká zastávka u Jeruzalémské (Jubilejní) synagogy, Jindřišské věže, Prašné brány a v Celené ulici (průběžné orientační upozornění na významné objekty). Přestávka na občerstvení asi od 11.20. V 12.20 hod. sraz na Staroměstském náměstí u orloje Staroměstské radnice, krátký výklad.

V 12.40 hod. společný odchod k informačnímu centru Židovského muzea. Prohlídka objektů s odborným průvodcem začíná ve 13 hodin. Postupně navštívíme jednotlivé objekty ŽM (Maislova synagoga, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov, Obřadní síň, Klausova synagoga, Španělská synagoga) a také Staronovou synagogu. Po ukončení prohlídky a upřesnění podmínek zápočtu bude exkurze ukončena v blízkosti Staroměstského náměstí (v cca 16.30 – 17 hod.).

Obecné informace:
V ceně exkurze jsou zahrnuty vstupy do objektů a výklad průvodce. Za použití fotoaparátu nebo videokamery se obvykle platí zvláštní poplatek - zájemci si hradí samostatně.

Nezapomeňte: vytištěný orientační program s termíny a telefonem na garanta exkurze, občanský průkaz, kartu ISIC, kartu zdravotní pojišťovny, případně slevové karty (na dopravu apod.)! Dále léky, které užíváte, deštník, dobrou obuv a vhodný oděv.

Doklady a peníze dobře uložte, ať nedojde ke ztrátě! Dbejte na dodržování zásad bezpečnosti během celé exkurze, dodržujte stanovené termíny.

Těším se na viděnouJ!