Informace k předmětu KČJ/PHSEB Tisk
Napsal uživatel Kamil Kopecký   
Středa, 15 Říjen 2014 07:21

Informace k předmětu KČJ/PHSEB

 

EXKURZE - PRAHA HISTORICKÁ A SOUČASNÁ (20. – 23. 10. 2014)
Garant předmětu: dr. Jana Sladová, kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ; mobil: 723698445.

 

Rámcový program:

Pondělí 20. 10. - individuální příjezd (případně oběd), zakoupení jízdenek MHD - využít můžete například vícedenní jízdenku. Sraz v 12.30 hod. před recepcí hotelu U DVOU ZLATÝCH KLÍČŮ (Spálená ulice č. 31, Praha 1).

Doporučené dopravní trasy k místu ubytování – 2 varianty (doporučuji druhou trasu – méně přesedáte):

a) na Hlavním vlakovém nádraží v Praze nasedněte na metro (červená trasa C) a jeďte do stanice Muzeum, kde přesednete na zelenou trasu A a pojedete do stanice Můstek, kde přesednete na žlutou trasu B a pojedete do stanice Národní třída;

b) na Hlavním vlakovém nádraží v Praze nasedněte na metro (červená trasa C) a jeďte do přestupní stanice Florenc, kde přesednete na žlutou trasu B.

Vždy vystoupíte ve stanici Národní třída – při výstupu můžete vyjít přímo na ulici Spálená. Přejděte silnici s tramvajovými kolejemi a dejte se vlevo, po pár metrech uvidíte vrata budovy hotelu (jde o starší objekt, nad vstupem visí vlajky). Recepce se nachází v průchodu, zde se sejdeme v 12.30 hod. Ubytování.

Zahájení programu exkurze: Společný odchod z hotelu asi v 14.00 hod. (upřesníme na místě) - směr na Václavské náměstí a Obecní dům. Od 16 hod. prohlídka Obecního domu s průvodcem. Individuálně večeře, případně návrat na hotel. V 19.00 hod. návštěva představení (K. Poláček - Bylo nás pět) v Divadle ABC, které je nedaleko místa ubytování. Po skončení představení prohlídka zákulisí divadla s průvodcem (cca 50 minut).

Společný (nebo individuální) návrat do hotelu. Možnost krátké procházky po osvětleném Václavském náměstí.

Úterý 21. 10. – celodenní společný program. Snídaně v hotelu, v 8.00 hod. sraz před recepcí, odchod směrem ke Staroměstskému náměstí. Od 9.00 prohlídka Sraroměstské radnice s průvodcem, včetně radniční věže. Následuje první část prohlídky Staroměstského náměstí (Ungelt, Týnský chrám aj.), dále Celetná ulice, Ovocný trh aj. Přestávka na oběd v okolí centra Palladium. Od 14 hodin krátká zastávka v Anežském klášteře, dále Příkopy, Jungmannovo náměstí, Národní třída, panorama Pražského hradu, nábřeží aj. Individuálně večeře, případně návrat do hotelu. Od 19 hodin představení v Divadle Ypsilon (Arnošt Goldflam - Vratká prkna). Divadlo sídlí v pasáži naproti hotelu, kde jsme ubytovaní. Po představení možnost krátké vycházky k nábřeží Vltavy – osvětlené panorama Pražského hradu, budovy Národního divadla aj.

Středa 22. 10. – celodenní společný program. Snídaně v hotelu, v 8.30 hod. sraz před recepcí. Společný odjezd směrem k Pražskému hradu. Prohlídka Lorety. Hradčanské náměstí, krátce zastávka v areálu Pražského hradu, Valdštejnská zahrada, Kampa. Prohlídka expozice v Muzeu F. Kafky. Karlův most. Přestávka na oběd. Josefov a přilehlé části, Karolinum, Stavovské divadlo aj. Individuálně večeře a příprava na představení ve Stavovském divadle (H. Galron - Mikve). Po představení individuální návrat do hotelu, případně krátká společná procházka (osvětlené Staroměstské náměstí a Obecní dům).

Čtvrtek 23. 10. – po snídani odhlášení z hotelu. V 9 hodin společně odjezd na Hlavní vlakové nádraží. Ukončení exkurze, upřesnění informací k seminárnímu úkolu a termínu zápočtu. Individuální odjezd z Prahy.

Studenti, kteří pokračují ve společném programu v rámci předmětu KČJ/EL20B si uloží zavazadla do úschovných boxů a vyčkají na zahájení druhé exkurze (sraz v 9.45 hod. u

prodejny knih NeoPalladium v přízemí nádražní budovy). Společný odchod v 10 hodin (viz program exkurze KČJ/EL20B).

Upozornění: Program bude podle potřeby upraven podmínkám. Během celé exkurze dbejte na své zdraví a bezpečnost. V případě individuálního pohybu po Praze doporučuji choďte ve skupinkách, a to zvláště ve večerních hodinách! Velkou pozornost věnujte svým osobním věcem (uložení peněz a dokladů). V případě jakýchkoliv zdravotních či jiných problémů informujte neprodleně pedagogický doprovod. Po celou dobu exkurze dodržujte stanovené termíny a pokyny.

Stravování: individuálně. Snídaně společně v hotelu (bufet).

Nezapomeňte si vzít s sebou: občanský průkaz (případně pas), průkaz zdravotní pojišťovny, ISIC kartu, peníze na stravování i na jízdenky MHD, finanční rezervu; mobilní telefon (uložte si moje telefonní číslo, případně číslo někoho dalšího ze skupiny); vytištěný program exkurze s adresou hotelu; deštník; pohodlné boty a vhodné oblečení (při návštěvě Stavovského divadla se předpokládá přiměřený společenský oděv); léky, které užíváte. Zvažte opatření proti nachlazení (např. vitamíny). A hlavně doma nezapomeňte dobrou náladu a energii.

Pokud Vás potkají při příjezdu nějaké potíže (např. neočekávané dopravní výluky), tak pozorně poslouchejte hlášení v dopravních prostředcích, případně se informujte u dispečerů a čtěte informační tabule!