spacer
advertisement.png, 0 kB
spacer
spacer
 
News
Cvičení z JAP1B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kamil Kopecký   
Pondělí, 20 Říjen 2014 11:47

Vzhledem k tomu, že díky imatrikulacím, zápisům, setkání akademické obce, nemoci pedagoga apod. odpadla řada hodin (úterý, středa), všechny studenty žádáme, aby si stáhli soubor cvičení (komplexní cvičení, vyjmenovaná slova, S/Z, mě/mně, u/ú apod.) a procvičili pravopis.

http://ulozto.cz/xFnbpyZw/opakovani-na-web-doc

Průběžně prosím také studujte Pravidla českého pravopisu. 

Díky, s pozdravem

Kamil Kopecký 

 
Témata kvalifikačních prací PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 18 Říjen 2014 08:04

Vážení studenti, 

pokud ještě nemáte zadáno téma kvalifikační práce u konkrétního vyučujícího, zde je k dispozici seznam kvalifikačních prací, které je možno zpracovávat na Katedře českého jazyka a literatury.  

 
INFO PRO STUDENTY - VELETRŽNÍ PALÁC PDF Tisk Email
Napsal uživatel K. Marková   
Pátek, 17 Říjen 2014 10:25

Exkurze Veletržní palác a Slovanská epopej - konečný termín konání je čtvrtek 6. 11. 2014.

Sraz bude v Praze na Hlavním nádraží (u prodejny NeoPalladium) v 9.45 hod.

Předpokládané ukončení v 16.00 - 16.30 hod.

J. Sladová 

 

 
Předmět KČJ/EL20B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kamil Kopecký   
Středa, 15 Říjen 2014 07:22

Informace k exkurzi Židovské muzeum a židovská tradice v českých dějinách a kultuře pro přihlášené studenty (23. 10. 2014)

Garant předmětu:
dr. Jana Sladová, kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , mobil: 723 698 445

 

Sraz účastníků:
ve čtvrtek 23. 10. 2014 v 9.45 hod. v přízemí budovy Hlavního nádraží v Praze u knihkupectví NeoPalladium. Společný odchod nejpozději v 10 hodin. Ukončení exkurze nejpozději v 17 hodin v okolí Staroměstského náměstí.

Program exkurze:
společná pěší cesta od nádraží směrem k Obecnímu domu - krátká zastávka u Jeruzalémské (Jubilejní) synagogy, Jindřišské věže, Prašné brány a v Celené ulici (průběžné orientační upozornění na významné objekty). Přestávka na občerstvení asi od 11.20. V 12.20 hod. sraz na Staroměstském náměstí u orloje Staroměstské radnice, krátký výklad.

V 12.40 hod. společný odchod k informačnímu centru Židovského muzea. Prohlídka objektů s odborným průvodcem začíná ve 13 hodin. Postupně navštívíme jednotlivé objekty ŽM (Maislova synagoga, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov, Obřadní síň, Klausova synagoga, Španělská synagoga) a také Staronovou synagogu. Po ukončení prohlídky a upřesnění podmínek zápočtu bude exkurze ukončena v blízkosti Staroměstského náměstí (v cca 16.30 – 17 hod.).

Obecné informace:
V ceně exkurze jsou zahrnuty vstupy do objektů a výklad průvodce. Za použití fotoaparátu nebo videokamery se obvykle platí zvláštní poplatek - zájemci si hradí samostatně.

Nezapomeňte: vytištěný orientační program s termíny a telefonem na garanta exkurze, občanský průkaz, kartu ISIC, kartu zdravotní pojišťovny, případně slevové karty (na dopravu apod.)! Dále léky, které užíváte, deštník, dobrou obuv a vhodný oděv.

Doklady a peníze dobře uložte, ať nedojde ke ztrátě! Dbejte na dodržování zásad bezpečnosti během celé exkurze, dodržujte stanovené termíny.

Těším se na viděnouJ!

 
Informace k předmětu KČJ/PHSEB PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kamil Kopecký   
Středa, 15 Říjen 2014 07:21

Informace k předmětu KČJ/PHSEB

 

EXKURZE - PRAHA HISTORICKÁ A SOUČASNÁ (20. – 23. 10. 2014)
Garant předmětu: dr. Jana Sladová, kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ; mobil: 723698445.

 

Rámcový program:

Pondělí 20. 10. - individuální příjezd (případně oběd), zakoupení jízdenek MHD - využít můžete například vícedenní jízdenku. Sraz v 12.30 hod. před recepcí hotelu U DVOU ZLATÝCH KLÍČŮ (Spálená ulice č. 31, Praha 1).

Doporučené dopravní trasy k místu ubytování – 2 varianty (doporučuji druhou trasu – méně přesedáte):

a) na Hlavním vlakovém nádraží v Praze nasedněte na metro (červená trasa C) a jeďte do stanice Muzeum, kde přesednete na zelenou trasu A a pojedete do stanice Můstek, kde přesednete na žlutou trasu B a pojedete do stanice Národní třída;

b) na Hlavním vlakovém nádraží v Praze nasedněte na metro (červená trasa C) a jeďte do přestupní stanice Florenc, kde přesednete na žlutou trasu B.

Vždy vystoupíte ve stanici Národní třída – při výstupu můžete vyjít přímo na ulici Spálená. Přejděte silnici s tramvajovými kolejemi a dejte se vlevo, po pár metrech uvidíte vrata budovy hotelu (jde o starší objekt, nad vstupem visí vlajky). Recepce se nachází v průchodu, zde se sejdeme v 12.30 hod. Ubytování.

Zahájení programu exkurze: Společný odchod z hotelu asi v 14.00 hod. (upřesníme na místě) - směr na Václavské náměstí a Obecní dům. Od 16 hod. prohlídka Obecního domu s průvodcem. Individuálně večeře, případně návrat na hotel. V 19.00 hod. návštěva představení (K. Poláček - Bylo nás pět) v Divadle ABC, které je nedaleko místa ubytování. Po skončení představení prohlídka zákulisí divadla s průvodcem (cca 50 minut).

Společný (nebo individuální) návrat do hotelu. Možnost krátké procházky po osvětleném Václavském náměstí.

Úterý 21. 10. – celodenní společný program. Snídaně v hotelu, v 8.00 hod. sraz před recepcí, odchod směrem ke Staroměstskému náměstí. Od 9.00 prohlídka Sraroměstské radnice s průvodcem, včetně radniční věže. Následuje první část prohlídky Staroměstského náměstí (Ungelt, Týnský chrám aj.), dále Celetná ulice, Ovocný trh aj. Přestávka na oběd v okolí centra Palladium. Od 14 hodin krátká zastávka v Anežském klášteře, dále Příkopy, Jungmannovo náměstí, Národní třída, panorama Pražského hradu, nábřeží aj. Individuálně večeře, případně návrat do hotelu. Od 19 hodin představení v Divadle Ypsilon (Arnošt Goldflam - Vratká prkna). Divadlo sídlí v pasáži naproti hotelu, kde jsme ubytovaní. Po představení možnost krátké vycházky k nábřeží Vltavy – osvětlené panorama Pražského hradu, budovy Národního divadla aj.

Středa 22. 10. – celodenní společný program. Snídaně v hotelu, v 8.30 hod. sraz před recepcí. Společný odjezd směrem k Pražskému hradu. Prohlídka Lorety. Hradčanské náměstí, krátce zastávka v areálu Pražského hradu, Valdštejnská zahrada, Kampa. Prohlídka expozice v Muzeu F. Kafky. Karlův most. Přestávka na oběd. Josefov a přilehlé části, Karolinum, Stavovské divadlo aj. Individuálně večeře a příprava na představení ve Stavovském divadle (H. Galron - Mikve). Po představení individuální návrat do hotelu, případně krátká společná procházka (osvětlené Staroměstské náměstí a Obecní dům).

Čtvrtek 23. 10. – po snídani odhlášení z hotelu. V 9 hodin společně odjezd na Hlavní vlakové nádraží. Ukončení exkurze, upřesnění informací k seminárnímu úkolu a termínu zápočtu. Individuální odjezd z Prahy.

Studenti, kteří pokračují ve společném programu v rámci předmětu KČJ/EL20B si uloží zavazadla do úschovných boxů a vyčkají na zahájení druhé exkurze (sraz v 9.45 hod. u

prodejny knih NeoPalladium v přízemí nádražní budovy). Společný odchod v 10 hodin (viz program exkurze KČJ/EL20B).

Upozornění: Program bude podle potřeby upraven podmínkám. Během celé exkurze dbejte na své zdraví a bezpečnost. V případě individuálního pohybu po Praze doporučuji choďte ve skupinkách, a to zvláště ve večerních hodinách! Velkou pozornost věnujte svým osobním věcem (uložení peněz a dokladů). V případě jakýchkoliv zdravotních či jiných problémů informujte neprodleně pedagogický doprovod. Po celou dobu exkurze dodržujte stanovené termíny a pokyny.

Stravování: individuálně. Snídaně společně v hotelu (bufet).

Nezapomeňte si vzít s sebou: občanský průkaz (případně pas), průkaz zdravotní pojišťovny, ISIC kartu, peníze na stravování i na jízdenky MHD, finanční rezervu; mobilní telefon (uložte si moje telefonní číslo, případně číslo někoho dalšího ze skupiny); vytištěný program exkurze s adresou hotelu; deštník; pohodlné boty a vhodné oblečení (při návštěvě Stavovského divadla se předpokládá přiměřený společenský oděv); léky, které užíváte. Zvažte opatření proti nachlazení (např. vitamíny). A hlavně doma nezapomeňte dobrou náladu a energii.

Pokud Vás potkají při příjezdu nějaké potíže (např. neočekávané dopravní výluky), tak pozorně poslouchejte hlášení v dopravních prostředcích, případně se informujte u dispečerů a čtěte informační tabule!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 66
spacer
pw_rightredhatApachePerlMySqlphpCPanleFantasticoJoomlapw_left
spacer
© 2019 Hana Marešová
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.