Postgraduální studium PDF Tisk Email

post

Doktorský studijní program (Ph.D.)

Doktorský studijní program je zaměřen na vědecké bádání a samostatnou tvůrčí činnost v oblasti výzkumu nebo vývoje. Studium v doktorském studijním programu probíhá podle individuálního studijního plánu pod vedením školitele. Studium se řídí příslušnými ustanoveními zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a dále vnitřními normami UP a PdF UP (viz níže).

Studium je podle uvedeného zákona tříleté.

Studium je realizováno v prezenční  a v kombinované  formě (dříve uváděné jako denní a dálkové studium). Studentům v prezenční formě  je vypláceno stipendium. Mohou využívat služeb menzy a ubytovacího zařízení UP.

Studium se řádně ukončuje obhajobou disertační práce, jíž předchází státní doktorská zkouška. Student – absolvent tak prokazuje připravenost k samostatné činnosti v oblasti výzkumu nebo vývoje. Absolventům studia v doktorských studijních programech se uděluje akademický titul „doktor“ (ve zkratce „Ph.D.“ uváděné za jménem).

Rigorózní řízení (PhDr.)

STÁTNÍ RIGORÓZNÍ ZKOUŠKY na PdF UP [*.doc] - směrnice děkanky
Přihláška
Předběžná přihláška
Seznam oborů, jež jsou na PdF akreditovány pro konání státních rigorózních zkoušek.

• Podrobnosti k rigoróznímu řízení zde.