Exkurze KČJ/NKHE – informace pro studenty PDF Tisk Email
Neděle, 07 Duben 2013 21:02

Milí studenti, připomínám všem, že sraz účastníků jednodenní exkurze je v úterý 9. 4. 2013 v 9.30 hod. v přízemí budovy hlavního vlakového nádraží v Praze (u prodejny knih). Upozorňuji, že se částečně mění program exkurze, protože expozice na Vítkově je uzavřena, přesto věřím, že se Vám upravený program bude líbit (zcela jistě pro Vás bude přínosný vzhledem k přípravě na SZZ J).

Předpokládám, že se dostaví všichni přihlášení studenti. Mohou se zúčastnit i Ti, kteří jsou na předmět ve STAGU přihlášení, ale dosud nestihli vyplnit přihlášku a zaplatit zálohu (vše dořešíme na místě, protože v pondělí již budu pracovně v Praze).

Základní body programu: sraz v Praze v 9.30 hod., společný odchod v 9.45 hod., expozice významné výstavy Monarchie v Národním muzeu; Jeruzalémská (tzv. Jubilejní) synagoga - prohlídka; Karlovo náměstí a orientačně jeho významné objekty – Faustův dům, Novoměstská radnice, Emauzy (podle časových možností návštěva kláštera) aj.; Národní památník hrdinů heydrichiády (autentická místa bojů, odborný průvodce, dokumentární film, prohlídka expozice, prohlídka pravoslavného kostela) v Resslově ulici. Předpokládané ukončení společného programu v 16.30 hod. v prostoru Karlova náměstí (nedaleko centra + metro, tramvaj).

Nezapomeňte: občanský průkaz, kartu ISIC, kartu zdravotní pojišťovny, případně slevové karty (na dopravu apod.), léky, které potřebujete, deštník, dobrou obuv a vhodný oděv, vodu, peníze na dopravu a jídlo (během exkurze počítejte spíše s krátkým občerstvením, které dohodneme na místě).

Dbejte na bezpečnost po celou dobu exkurze, ale také po dobu individuálního příjezdu a návratu domů.

Těším se v úterý na viděnouJ!

dr. Jana Sladová